Воскресенье, 18.02.2018, 07:11        О проекте Контакты
Приветствую Вас, Турист | Вход | Регистрация

Соснові чудеса

Сосна звичайна – одне з найбільш старовинних дерев нашої планети. Вік сосни Метузели становить 4842 роки, але місце її розташування залишається прихованим від широкої громадськості, оскільки існує ризик зашкодити рослині. Про неї складено чимало легенд, зокрема давньогрецька говорить, що насправді сосна – це німфа, зачаклована богом вітрів через ревнощі. Для багатьох народів вона слугує символом народження, родючості та вічного життя. Гілля й деревину цього дерева використовували в багатьох народних обрядах, віруючи, що сосна сприяє здійсненню заповітних бажань.

Справді, соснові ліси мають особливу енергетику - там дихається легко й вільно, і це не просто відчуття, бо повітря в місцях, де ростуть сосни насичене цілющими елементами. Сосну заслужено вважають «відкритим» деревом, адже вона завжди ставала людині в пригоді й була корисною своїми унікальними властивостями та неповторною аурою. Досвідчені езотерики говорять, що енергію цього дерева можна порівняти з сильним духом і принциповою людиною. Не дарма сосна символізує собою віковічну мудрість, скарбницю знань і духовну силу. Потужна і водночас спокійна аура сосни допомагає у прийнятті важливих рішень, відганяє важкі думки й роздратованість, позбавляє стресів і неврозів. Це дерево зі знаком плюс, воно здатне віддавати енергію і не брати нічого взамін, розвивати потяг до самовдосконалення.

Стародавні лікарі володіли неабиякою інформацією про цілющі властивості сосни і всіляко використовували її для лікування найрізноманітніших хвороб. Загоєння ран, лікування й профілактика застуди, захворювань зубів та ясен – одні з багатьох недуг, котрі допомагала подолати сосна. Крім того древні «косметологи» вважали, ніби дим від спалювання деревини стимулює ріст вій, робить їх довгими і пухнастими. Цей засіб користувався широкою популярністю у жінок. Усе необхідне для життя справді можна взяти з рук природи, головне знати як і не забувати про міру.

У сучасному світі сосна теж не втрачає своїх цілющих властивостей. Лікарями всього світу надзвичайно цінуються фітонциди, котрі виділяють соснові дерева, адже ті мають життєдайний вплив на дихальну систему. Не дарма поєднання соснових лісів і морського повітря вважається ідеальним для людей, які страждають бронхіальною астмою, туберкульозом і схильні до різних видів алергій.

Бажаючі оточити себе цією корисною красою мають можливість створити її майже власноруч, розмістивши саджанці у бажаному місці. Для компонованої висадки ідеально підійдуть також самшит вічнозелений і клен гостролистий.

(c) Батащук Ірина

Категория: Флора и фауна | Просмотров: 1776 | Дата: 30.09.2013 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]