Понедельник, 17.01.2022, 22:13        О проекте Контакты Пресс-релизы
Приветствую Вас, Турист | Вход | Регистрация

Автоматизація елеваторів

Автоматизація зернових комплексів – запорука гарних прибутків

Без використання елеваторів неможливо собі уявити жодну країну. Це особливо стосується України, адже в нашій країні виробляються величезні обсяги зернових культур.

Типовий елеватор складається з наступних основних частин:

  • Відділення зважування та прийому, де відбувається вивантаження зерна із залізничного транспорту або автомашин.
  • Очищувальне обладнання та сепаратори для розподілу якісного зерна та сміттєвих домішок, некондиційного насіння.
  • Сушильне елеваторне обладнання: сушарки різних типів, накопичувальні ємності для вологої та просушеної сировини.
  • Відділення зберігання: силос елеватора необхідної місткості, а зазвичай розміщені в один або більше рядів силосні вежі, що дозволяють розміщувати на зберігання різні види та сорти зернових культур.
  • Відвантажувальна зона, обладнана всім необхідним для відвантаження зерна з елеватора;
  • Горизонтальні, похилі та вертикальні конвеєри різних типів, що пов'язують усі маршрути на елеваторі.
  • Адміністративно-господарські будівлі та інші допоміжні споруди.

Економія – запорука отримання більшого прибутку. Як би банально це не звучало, але чим більше заощадиш, тим більше ресурсів у тебе залишиться. На зернопереробних підприємствах ця аксіома також одна з найбільш актуальних.

Наприклад, робота із зерном на елеваторах передбачає його постійний облік, який проявляється на всіх етапах, від надходження на підприємство до його відвантаження після зберігання або ж до видачі на переробку. У разі видачі на переробку облік зерна тягне за собою ще й облік готової продукції і продуктів переробки, що ще більше ускладнює завдання.

Автоматизація елеваторів: переваги та особливості

З чого складається облік зерна та продуктів переробки

Облік зерна ведеться за кількісними та якісними характеристиками. За кількістю його приймають на вазі, а якість визначають у лабораторії підприємства. На перший погляд, все просто, зважив, отримав дані в тонах, заніс їх у документ і все. По суті це стосується звичайних вантажів, але не зерна. Вага зерна може бути як фактичною, так і заліковою, тобто вага, яка приведена до якісних показників відносно вологи та сміття.

І ось тут уже виникають проблеми в обліку зерна, як його порахувати правильно та швидко. Якщо з правильністю підрахунку проблем зазвичай не виникає, для цього є прописана методика, то ось зі швидкістю не кожен оператор справляється, особливо в сезон, коли колони зерновозів постійно прибувають на елеватор.

Автоматизація елеваторів: як просто порахувати масу зерна

Можна використовувати як прості програмні рішення, так і великі програми – системи, наприклад такі як https://elevator.com.ua, що автоматизують облік не тільки вагової, лабораторії, але й повністю зроблять розрахунки по бухгалтерії елеватора, порахують фонд заробітної плати, податки, видаткові документи і т.ін.

За умови автоматизації елеваторів для рядових співробітників цілком достатньо мати під рукою смартфон з додатком – елеваторний калькулятор, який за вихідними показниками розрахує залікову вагу зерна, а за розширеними розрахунками навіть і попередню вартість його зберігання на елеваторі. Такі програми для зерносховищ можуть поставлятися, як окремо, так і в комплексі цілісних автоматизованих систем.

Категория: Производство | Просмотров: 115 | Дата: 17.12.2021 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]