Воскресенье, 25.08.2019, 10:45        О проекте Контакты
Приветствую Вас, Турист | Вход | Регистрация

Фундаментні блоки ФБС: особливості та переваги

Фундаментні будівельні блокиЩо таке фундаментні блоки

Фундаментні будівельні блоки (ФБС) гарантують мінімальні терміни спорудження фундаменту. Основна перевага полягає в промисловому способі їх виготовлення. Кожен з блоків виготовляється з бетону високої якості, має правильну геометрію, а процес виробництва контролюється на кожному етапі.

ФБС має на увазі прямокутну залізобетонну конструкцію без якихось пустот всередині, тобто вона монолітна. Ці блоки – не що інше, як цегла, але з посиленим каркасом з арматури.

Завод-виробник цих виробів може під замовлення зробити блок необхідних розмірів, тому зовсім необов'язково робити проект фундаменту з урахуванням типового розмірного ряду. У маркуванні крім абревіатури також знаходиться цифрове позначення, де вказана інформація про розміри фундаментного блоку.

ФБС, представлені на сайті http://ukfreewell.com.ua/gbi/fundamentnyie-bloki.html, часто використовуються при зведенні, як багатоповерхових будинків, так і в приватному будівництві. Як повідомляють спеціалісти ukfreewell, популярність цього будівельного матеріалу пояснюється його міцністю, яку забезпечує наявність арматурного каркасу. Також блоки привабливі для будівельників ще й з тієї причини, що є різні

Переваги та недоліки фундаментних блоків

Серед основних переваг фундаментних блоків (ФБС) варто відзначити наступні:

 1. Виготовлення по стандартам ДСТУ передбачає виготовлення ФБС певних характеристик і конкретних розмірів.
 2. Висока швидкість спорудження фундаменту. За допомогою крана стіни і основу під них можна викласти за кілька днів. Якщо не замішувати цементний склад на будівельному об'єкті, а замовити вже приготований бетонний розчин на заводі, то це ще додатково скорочує терміни.
 3. Міцність заводських блоків гарантована автоматизацією виготовлення і системою контролю. В процесі виробництва дотримується технологія і пропорції компонентів. Блоки проходять всі технологічні етапи від замішування бетонного розчину і розливання у форми з подальшим вібропресуванням до повного засихання, в тому числі пропарювання.
 4. Зручність монтажу обумовлена наявністю спеціальних замків та стандартизацією розмірів, що враховують навіть товщину шару цементного розчину (2 см).
 5. Для будівництва на сипучих грунтах або в суворих кліматичних регіонах в бетонний склад додають спеціальні речовини, які збільшують стійкість до підвищеної кислотності грунту і знижених температур.
 6. Легкість укладання. Кладка блоків не потребує спеціальних знань, а якщо необхідно, то можна демонтувати неправильно покладений фундамент і укласти заново. Величезний розмірний ряд дає можливість укласти фундамент будь-якої складності. Якщо розміри блоків не збігаються, то їх можна розбити на частини необхідної довжини.
 7. Блоки ФБС дають можливість зручно розмістити і закріпити контури водопроводу та електричного кабелю. Саме тому фундаментні блоки найбільш актуальні в підвальних приміщеннях та технічних приміщеннях.

Мають ФБС блоки і деякі недоліки:

 • В холодних регіонах фундамент потрібно утеплювати від промерзання.
 • Стики між блоками потребують додаткової гідроізоляції.
 • Міцність монолітної основи набагато вище, ніж у збірної.
 • Досить висока вартість.
Категория: Стройматериалы | Просмотров: 57 | Дата: 01.08.2019 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]