Понедельник, 17.01.2022, 20:26        О проекте Контакты Пресс-релизы
Приветствую Вас, Турист | Вход | Регистрация

Чи можна замінити долото стамескою

Під час будівництва, оздоблення будинків і декоративних споруд застосовуються різні інструменти, серед яких є долото та стамеска. У недосвідчених людей зовнішня схожість інструментів викликає подив, а дехто навіть думає, що це одне і те ж пристосування під різними назвами.

У чому полягають основні відмінності між двома інструментами для столярних робіт, — читайте далі.

Для яких робіт використовують долото

Оскільки долото відноситься до столярних інструментів, найчастіше його застосовують для роботи з деревиною. За допомогою долота роблять фаски, пази, канавки, штроби. Призначення отворів зазвичай функціональне, рідше — декоративне.

Залежно від конструкції та матеріалу виготовлення, долото також може використовуватись під час робіт з бетоном, каменем, металом, цеглою, акрилом. При грубій роботі з твердими заготовками застосовують перфоратор зі спеціальною насадкою, що нагадує долото.

Як виглядає інструмент

Конструкційно долото — квадратний або прямокутний брусок зі сталі, заточений з одного боку по аналогії із зубилом. Рукоятка, до якої прикріплений брусок, має плоский широкий кінець, як правило, стягнутий металевим кільцем. Така конструкція захищає рукоять від розколу під час роботи, коли по ній б’ють молотком або киянкою.

Залежно від конфігурації робочої поверхні, виділяють наступні види інструменту:

  • плоский;

  • скошений;

  • міні;

  • г-подібний.

Де використовують стамеску

Стамеска належить до ручного інструменту, який застосовують для більш делікатної обробки заготовок з деревини. Це основний інструмент різьбяра по дереву, він дозволяє створювати витончені візерунки. Стамеску застосовують для виготовлення сувенірів, іграшок, корисних аксесуарів, меблів, картин.

Який вигляд має стамеска

Робоча частина інструменту виготовляється з тонкої сталі та має ріжучу частину невеликої товщини. Через це для виготовлення стамесок використовують матеріали високої твердості. На відміну від долота, працюючи зі стамескою, не потрібно бити по рукоятці під час роботи. Лезо інструменту досить гостре, оскільки роботи ведуться вручну, без ударної дії. Ріжучу частину направляють вздовж волокон та розсікають заготовку в напрямку їх росту.

Стамески діляться на різні види, які мають відмінності в довжині, ширині робочої частини, формі, застосуванні: столярська, теслярська, токарна, пряма, зігнута, клюкарза, коса, радіусна, церазик.

Головні відмінності між інструментами

Крім виконання різних функцій, інструменти мають зовнішні відмінності:

  • ріжуча частина долота значно товща та грубіша, ніж у стамески;

  • рукоятка стамески може бути як дерев'яною, так і пластмасовою, більш легкою, оскільки по ній молотком не б'ють.

Якщо не брати до уваги делікатні оздоблювальні роботи та мініатюрні елементи, то пласке долото з невеликим акуратним лезом може успішно замінити відсутню стамеску. Воно є більш універсальним інструментом, від чого і виникла плутанина з поняттями. У свою чергу, маніпуляцію, яка передбачає застосування долота, стамескою, як правило, не зробити. Рукоятка інструменту не призначена для ударного впливу, а тонке лезо від надлишкових зусиль може пошкодитись.

Категория: Строительство | Просмотров: 131 | Дата: 18.08.2021 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]