Як правильно проводити обслуговування гвинтового компресора?

Гвинтові компресори мають просту конструкцію, відрізняються легкістю в обслуговуванні. Використовуються на підприємствах різного формату. Їх можна зустріти в невеликих приватних компаніях і на найбільших російських заводах. Пристрій прослужить довго, якщо дотримуватися правил обслуговування.

Навіщо регулярно проводити обслуговування гвинтового компресора?

Це допомагає знизити ризик виникнення простоїв системи, які виникають через поломки. При звичайних перевірках можна виявити слабкі місця гвинтового компресора, вчасно провести профілактичні заходи. Це не дозволить з'явитися більш серйозним несправностей. Регулярне обслуговування економить ваш час в довгостроковій перспективі.

Своєчасна діагностика потрібна і для відстеження особливостей працездатності. Іноді компресів перестає працювати, а встановлення першопричини несправності - трудомістка і дорога операція. Своєчасне обстеження допомагає збільшити термін служби устаткування, отримати потрібну віддачу від своїх інвестицій в пристрій.

Якісне обслуговування

ТО передбачає поділ на щозмінне і планове. Перше виконується кожен робочий день, друге - відповідно до заздалегідь встановленим графіком.

Щозмінне передбачає:

  • зовнішній огляд на виявлення порушень, патьоків масла і шумів;
  • контроль кількості масла з використанням оглядового вікна;
  • перевірку герметичності з'єднань, шлангів.

При необхідності відразу подається заявка на заміну деталей. Наприклад, можна купити рукава для газу та повітря за зниженою ціною на сайті https://gumatech.pro/. Запропоновано моделі з металевою спіраллю, текстильним каркасом і м'якими манжетами.

Щодня відбувається і зняття показань лічильників. Велику частину інформації ви легко впізнаєте за допомогою панелі управління. Раз в день потрібно перевіряти продуктивність, тиск і інші показники. Можна використовувати і записи за минулі дні. В кінці зміни проводиться злив конденсату.

Подальше обслуговування за планом відбувається після вироблення певної кількості годин. Після 500 ч. Роботи необхідно провести заміну фільтру і масла. Після першої заміни робити це доведеться через каждие4000 годин роботи. Виробляється і перевірка працездатності електроапаратури.

Кожні 2000 годин відбувається заміна повітряного фільтра. Раз на рік доведеться міняти сепаратор, проводити перевірку запобіжних клапанів і очищати ресивер. Через 8 тис. Годин проводиться заміна ремкомплектів термостата, всмоктуючого клапана, ущільнень гвинтового блоку, муфти. Може знадобитися і новий шланг.

При порушенні нормальних умов може знадобитися позапланове обслуговування. Воно проводиться після тривалих простоїв, при роботах на екстремальних навантаженнях. Роботи довіряють сервісного персоналу. Він визначає необхідний перелік робіт в кожному конкретному випадку.

Гвинтовий компресор складається з декількох важливих елементів, які зношуються з часом. Головні серед них - гвинтовий блок і привід. Перший може працювати близько 40 тис. Годин без капітального ремонту, але час може скоротитися без обслуговування. При діагностиці перевіряється мастило, конденсація, корозія, тиск, підвищений шум і багато іншого. Привід повинен бути вирівняний, щоб забезпечити влаштування максимально можливу продуктивність. При перевірці акцент роблять на зношеність ременя, погане вирівнювання, недостатній рівень мастила. Привід слід перевіряти кожні два місяці. Обов'язково періодично перевіряти двигун і фільтри.

Категория: Техника | Просмотров: 60 | Дата: 31.08.2021 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]