Воскресенье, 18.08.2019, 23:00        О проекте Контакты
Приветствую Вас, Турист | Вход | Регистрация

Молочні залози під час вагітності: що треба знати кожній жінці

Молочні залози - важливий репродуктивний орган жіночої статевої системи, що відповідає за грудне вигодовування немовлят. Молочні залози змінюються впродовж усього терміну вагітності, готуючись до народження дитини заздалегідь. Які зміни відбуваються з жіночою груддю зовні та всередині під час вагітності, розказали спеціалісти Клубу Турботливих Матусь www.nestlebaby.com.ua.

Перші зміни

Молочні залози реагують одразу на факт запліднення. Навіть за відчуттями в грудях (болем, чутливістю, свербежем) жінка може дізнатися про свій цікавий стан.

Кінець першого триместру дивує жінку ще більше, адже груди збільшуються, ростуть і стають чутливими, так що дотик викликає дискомфорт та навіть біль, і це становить певну проблему під час інтимного спілкування з чоловіком. Та дискомфорт мине у другому триместрі, про це не варто хвилюватися.

Найчастіше, коли настає 9 тиждень вагітності, жінці доводиться вже купувати собі новий бюстгальтер більшого розміру. Тут головна порада обрати річ, що не буде тиснути в жодному місці та навіть буде трохи “на виріст”, адже зміни і збільшення грудей ще не завершилося остаточно.

Кінець другого триместру

Друга половина вагітності характеризується зростанням об’єму грудей та інколи виділенням в них так званого молозива - рідини, що нагадує грудне молоко. Лякатися цього не слід, таке буває нерідко, просто підкладати до чашок бюстгальтеру спеціальні прокладки для грудей або просто ватку.

Перед пологами слід бути обережною з грудьми, зайвий раз не тиснути і не стимулювати їх, але перед наближенням дати пологів, коли гінеколог вже радить активно “заводити” організм, можна сміливо обтирати груди та не хвилюватися через виділення окситоцину в крові.

Пологи

Одразу після пологів груди збільшуються в розмірі за рахунок активної фази лактації - впродовж перших 3-4 днів прибуває молоко, якого ще дуже мало, але груди реагують на це набряком.

Після пологів медсестри рекомендують породіллі майже не пити рідини в першу добу після пологів, аби не отримати болючий набряк грудей. Рекомендована доза рідини або чистої води в перші 12 годин - 200-300 мл, адже зовсім не втамовувати спрагу після пологів нереально. Далі слід утримуватися від пиття рідини ситуативно - якщо груди не наливаються, то трохи води випити не завадить.

Корисні поради

Найчастіше жінкам радять розтирати молочні залози рушником, вологим і сухим, після душу або ранкових водних процедур. Мета такого заходу - підготовка сосків до грудного годування. Але справа в тому, что стимуляція сосків призводить до вироблення гормону окситоцину та скорочення матки, що може стати причиною передчасних пологів на пізньому терміні, відшарування плаценти, гіпертонусу матки або навіть викидню на ранніх строках. Тому цю пораду виконувати не слід, або, принаймні, якщо ви турбуєтеся через надто чутливу шкіру, робити водну закалку без рушника та дуже коротко.

Молочні залози вагітної зазнають гормонального впливу та великих змін. доглядайте груди впродовж всього терміну та бережіть здоров’я грудей!

Категория: Здоровье и красота | Просмотров: 63 | Дата: 17.06.2019 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]