Вторник, 29.11.2022, 03:55        О проекте Контакты Пресс-релизы
Приветствую Вас, Турист | Вход | Регистрация

Сучасні методи лікування наркоманії

методи лікування наркоманіїНаркоманія – хвороба всесвітнього масштабу

Достовірно доведено, що людству з давніх часів відомі способи отримання і використання психотропних речовин. Шкода від їх регулярного вживання завжди була очевидною, але лише в 20 столітті наркоманію офіційно визнали хворобою. Масштаби поширення проблеми поставили суспільство перед необхідністю шукати дієві способи лікування наркоманії.

Сьогодні наркозалежність розглядають як важке психосоматичне захворювання хронічної форми. Починаючись як кумедна авантюра або спосіб розслаблення, згубна пристрасть захоплює людину повністю – змінюється обмін речовин, з'являється непереборна психологічна тяга до повторення відчуття ейфорії. Під впливом дурману швидко зношується організм, деградує особистість, а також руйнуються соціальні зв'язки. Близькі люди теж виявляються втягнутими в страшний вир, безуспішно намагаючись переконати наркомана зупинитися.

На жаль, ефективне лікування наркозалежності неможливо без прагнення самого пацієнта зцілитися. Але головна складність полягає саме в тому, що наркоман часто не бажає змінювати свій стиль життя і завзято пручається всім спробам примусового лікування від наркоманії.

Як показує досвід, впоратися з проблемою без допомоги фахівців практично неможливо. Медики, психологи, соціологи намагаються спільно виробити принципи лікування наркоманії, які дозволяли б позбавити людину від залежності або забезпечити тривалу стійку ремісію.

Методи лікування наркоманії

Ось найбільш популярні сучасні методи лікування наркоманії:

  • Замісна терапія. Однією з перших методик лікування наркоманії вважається замісна терапія. У 19 столітті лікарі намагалися лікувати пристрасть до опію морфієм, а звикання до морфію пробували згладити прийомом невеликих доз кокаїну. Пізніше ці способи були визнані провальними, але деякі напрацювання медики використовують і сьогодні. Більшість спеціалізованих медичних установ пропонують консервативні способи лікування наркоманії. Вони іноді застосовують метадонову замісну терапію, що допомагає поступово відмовитися від важких наркотиків. Одночасно проводиться медикаментозний курс, спрямований на зняття абстинентного синдрому, детоксикацію, максимально можливе відновлення уражених органів. Таке лікування дає досить швидкий, але, на жаль, нестійкий результат.
  • Кодування. Кодування проводиться за допомогою глибокого гіпнозу, під час якого лікар встановлює у пацієнта на підсвідомому рівні асоціативний зв'язок між прийомом дурманної речовини і негативними відчуттями (страхом, огидою). Небажання знову пережити неприємні емоції покликане утримувати пацієнта від спокуси вживання наркотиків.
  • Психотерапія. Індивідуальні заняття з психотерапевтом допомагають знайти глибинні корені проблеми. Спеціаліст намагається змусити хворого усвідомити наявність залежності і серйозність її наслідків для самої людини і його близьких.

Варто відзначити, що навіть найефективніше лікування наркоманії не дасть тривалого стійкого результату, якщо пацієнт після пройденого курсу повернеться в звичне коло спокус і життєвих труднощів. Для запобігання рецидивам розробляють довгострокові реабілітаційні програми, які допомагають людині знайти нове гідне місце в житті, повернутися до чесної праці. Важливе значення має також і підтримка близьких.

Категория: Здоровье и красота | Просмотров: 549 | Дата: 24.02.2020 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]