Електрочайник та витрати енергії: що потрібно знати

26 січня 2024, 14:13

Аби швидко нагріти невелику кількість води для чаю або кави, зручно використовувати електричний чайник. Наразі все більше людей замислюються про раціональне споживання ресурсів і намагаються їх економити. Насамперед це стосується електроенергії, цінність якої всі зрозуміли під час блекаутів.

То ж чи потрібно відмовитися від електрочайника з метою економії цінного ресурсу? Точно, ні. Але під час вибору нового побутового приладу треба звернути увагу на низку критеріїв, які мають безпосередній вплив на споживання енергії. І якщо зважено підійти до цього питання, електрочайники Delonghi не стануть причиною переплат за комунальні послуги.

Електрочайник та витрати енергії: що потрібно знати

Об’єм

Цілком логічно, що прилад на 2 л грітиме воду довше, ніж аналог об’ємом 1 л. Тому реально оцініть свої потреби:

  1. для сім’ї з 1–3 осіб вистачить об’єму 1–1,5 л;
  2. на 4–5 людей потрібен прилад, що здатен нагріти за один раз 2 л води.

Такий попередній розрахунок допоможе зекономити й на самій покупці, адже не доведеться переплачувати за непотрібний об’єм резервуара для води.

Тип нагрівального елементу

Відкритий ТЕН швидше передає тепло рідині, але на ньому швидше утворюється накип, що негативно впливає на термін служби та якість води з чайника.
Порада: інколи воду потрібно не кип’ятити, а лише нагріти до певної температури. Зробити це без зайвих витрат електроенергії допоможуть моделі з можливістю регулювання температури.
Закритий ТЕН спочатку нагріває пластину, а потім уже рідину, тому час до закипання трохи збільшується. Але догляд за чайниками такого типу значно простіший.

Поради щодо економії електроенергії

Є декілька ефективних рекомендацій, які реально допомагають мінімізувати витрати енергії:

  1. Якщо потреба в гарячій воді виникає постійно, краще користуватися термопотом — це чайник, корпус якого зроблено за принципом термоса. Така конструкція допомагає зберігати високу температуру рідини всередині протягом тривалого часу.
  2. Регулярно проводьте внутрішню очистку приладу, позбавляючись від нальоту на нагрівальному елементі. А ще краще використовувати якісну очищену воду. Це допоможе уникнути утворення накипу та позитивно позначиться на здоров’ї людей, що користуються побутовим приладом.
  3. Не кип’ятіть зайву воду. Якщо збираєтеся наодинці випити чашку чаю, не варто заливати максимальний об’єм рідини. У цьому разі йдеться дійсно про зайві витрати ресурсів.
  4. Вимикайте чайник із розетки на період, коли ним не користуєтеся. Особливо якщо модель має підсвітку. Так, йдеться про дуже незначне споживання електроенергії, але в загальних масштабах навіть такі втрати мають значення.

Економити — це не означає позбавляти себе звичного комфорту. Тому не відмовляйтеся від користування електричним чайником, просто використовуйте його правильно.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі