Середземноморський стиль ландшафтного дизайну: у чому його особливості

26 квітня 2024, 12:06

Середземноморський стиль – одна ця назва одразу ж навіює думки про ласкавий вітерець, запах моря, що лоскоче ніс, і сад, що потопає в зелені. Хоча далекий від морських берегів клімат не може похвалитися всіма перерахованими перевагами, це не привід відмовлятися від додавання елегантності присадибній ділянці.

Цей стиль є гармонійним поєднанням сучасності та мистецтва давнини. Оформлення неординарне та легко запам’ятовується. Характерними рисами дизайну можна назвати те, що газон практично повністю відсутній, а більшу частину квітів висаджують у підлогових керамічних вазах або підвісних горщиках. Агентство Begma пропонує розглянути на сайті приклади такого дизайну.

Середземноморський стиль ландшафтного дизайну: у чому його особливості

Ключова концепція

Всі стилі в ландшафтному дизайні особливі кожен по-своєму, але цей – дуже вирізняється відчуттям свободи, свята та приємного відпочинку. В основі присадибної ділянки із середземноморським ухилом об’єдналися південний та мавританський стилі. Важливе місце тут займає взаємодія з природою, милування її красою. Для цього якнайкраще підійдуть відкриті альтанки або веранди. Присадибне подвір’я в цьому стилі переважно викладається керамічною плиткою, що імітує глину або камінь світлого відтінку. Обов’язкова деталь – це шум води. Тому ще один значущий елемент – це фонтани незвичайної форми. Найкраще, якщо це буде рукотворна модель, створена самостійно з каменю.

Зона відпочинку найчастіше огороджена перголою з виноградом, що обплітає її. Це створює приємну прохолоду навіть у спекотний день. У будь-якій частині території за бажанням виставляються яскраві квіти у вазонах і горщиках.

Серед популярних архітектурних деталей можна виділити колони та статуї в греко-римському стилі (або їхні залишки), а також будь-які інші предмети мистецтва, що нагадують про античність. 

У сучасному середземноморському стилі ландшафтного дизайну багато деталей, пов’язаних із деталями з натурального або штучного каменю, що пояснюється наближеністю морського узбережжя в початкових умовах, а також гористих місцевостей. У ландшафтному дизайні це можна обіграти, як завгодно. 

Садові меблі мають бути елегантними, зробленими з дерева або металу. Це додасть автентичності та дозволить зробити мікроклімат на ділянці ще більш наближеним до оригіналу.

Які рослини вибрати?

Незалежно від клімату поточної місцевості, для облагороджування ділянки потрібно обирати рослини, що відповідають обраному стилю. Це має бути теплолюбна рослинність. Наприклад, фісташкові дерева, цитрусові, туї, фікуси. Звичайно ж, не можна забувати й про справжні символи середземноморського стилю – оливкове дерево та лавр. Можна додати самшит, калину та магнолію.

Чудовим доповненням стануть ароматні багаторічники строкатих забарвлень, а також пряні трави – меліса, м’ята або цикорій. Стійкі до посухи квітучі чагарники матимуть чудовий вигляд у тінистих ділянках, поблизу з пишними деревами.

Ароматні квіти стануть привабливою прикрасою для доріжок. У кліматі України ландшафтні дизайнери віддають перевагу деревію, лаванді, вероніці та різним кучерявим квітам.

Великі підлогові вазони з рослинами можна виставляти як є, а можна прикопувати в ґрунт, створюючи враження, ніби вони дійсно висаджені в землю.

Середземноморський стиль ландшафтного дизайну: у чому його особливості

Детальніше про елементи оформлення

Складно уявити собі середземноморський стиль ландшафтного дизайну без тераси, живоплотів, фонтану або хоча б каскадного струмочка. Декоративні статуї людей і тварин – ще одна промовиста деталь. Слід подбати про те, щоб затишна зона патіо була обов’язково захищена від вітру, а звідти відкривався гарний вид – на сад, водойми тощо. 

Дуже важливим елементом, який потрібно постаратися передати, є незрима атмосфера наближеності до морського берега. Зробити це буде неважко, використовуючи різноманітність колірного оформлення: кольори морських хвиль і піни, піску тощо. Усі матеріали, використані для прикрашання ділянки в середземноморському стилі, мають бути максимально натуральними і простими. Переважно це дерево, кераміка, глина, камінь і очерет. 

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі