Ціни на скраплений газ за результатами торгів

20 лютого 2023, 17:19

З 2021 на ринку енергоресурсів експерти відмічають сталу тенденцію до підвищення ціни на оптовому ринку скрапленого газу. Така ситуація обумовлена об’єктивними чинниками – на СПГ невпинно росте попит, а також існує фактор логістичних труднощів внаслідок нестабільної політико-економічної ситуації в світі.

Динаміка ринку свідчить про збереження високого попиту на зріджений газ в поточному місяці та в подальшому – зазначають аналітики Української енергетичної біржі. Ринок ціноутворення в галузі продажу СПГ для підприємств є досить нестабільним. Основною причиною волатильних цін є мікшування низки чинників. Так, через військовий стан поставки проходять з перебоями, є затримки поставок з виробництва. На тлі цих процесів відбувся і перерозподіл обмежених обсягів енергоресурсів та одночасне зростання попиту. Слід зауважити, що зовнішні чинники (наприклад, обмеження або відмова від експорту російських нафтопродуктів, у тому числі і на європейський ринок) теж суттєво вплинули на цінову ситуацію в області торгівлі скрапленим газом.

Тим не менше, формування ринкової ціни на СПГ в рамках відкритих аукціонів є досить важливим, оскільки індекси Української енергетичної біржі розкривають кон’юнктуру місцевого ринку (що має значення для більшості регіональних підприємств-учасників торгів).

Біржові торги скрапленим газом на УЕБ

Біржові торги не завжди є передбачуваними, отже зростання чи зменшення ціни може бути значно суттєвим особливо за лоти належної якості від постачальників з бездоганною діловою репутацією.

УЕБ є акредитованою платформою для покупців та виробників як державного так і приватного сектора економіки. Для всіх учасників гарантованими є рівний доступ до торгів, справедливе та прозоре формування ціни, якісна технічна та юридична підтримка, відсутність прихованих платежів та додаткових відсотків.

Українська енергетична біржа є інтегрованою в європейський ринок енергоресурсів, так ТОВ «УЕБ» має акредитоване членство у низці міжнародних організацій:

  • ЕВА – Європейської Бізнес Асоціації;
  • Europex – Асоціації європейських енергетичних бірж;
  • Асоціація «Біржові та електронні майданчики».

Щоб проаналізувати та порівняти вартість на різні види палива, зокрема на скраплений газ для підприємств, вам достатньо відвідати наш портал (детально за поисланням https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/lpg/). Тут представлені акуальні графіки цін на енергоресурси у реальному часі. Ціни, що склалися за результатами торгів на УЕБ, вважаються релевантними та використовуються для визначення актуальних ринкових рівнів цін для скрапленого газу в цілому.

Також зареєстрованим користувачам доступні біржові котирування у різних вимірах – як в середньодобовому, так і в довгостроковому. Отже, обираючи необхідний термін учасники можуть прогнозувати свої витрати на закупівлі або розмір отриманого доходу від продажу скрапленого газу на відкритому аукціоні.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі