Відомі київські актори театру та кіно: пригадуємо разом з сайтом “Мій Київ”

14 березня 2024, 14:04

Київ завжди приваблював творчих особистостей. Як повідомляє My-Kiev.com, у нашому місті працює понад 30 театрів, знімають найцікавіші фільми. Багато знаменитих в майбутньому людей приїжджають до Києва з усіх України заради здобуття вищої акторської освіти та роботи у кіно та театрах нашого міста.

Богдан Ступка

Богдан Ступка (27 серпня 1941 — 22 липня 2012) — один із найвидатніших українських акторів театру та кіно, який зробив значний внесок у мистецтво. Богдан Ступка – народний артист СРСР, герой України, лауреат Шевченківської премії. Богдан Ступка з 1978 року працює у Київському драматичному театрі імені І. Франка. 1984 року закінчив Київський інститут імені І. Карпенка-Карого.

Відомі київські актори театру та кіно: пригадуємо разом з сайтом "Мій Київ"

Із 2001 року Богдан був художнім керівником театру імені І. Франка. З 2001 року Богдан Ступка був президентом Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», а з 2009 року – президентом Київського міжнародного кінофестивалю. Знаменитий актор зіграв понад 120 ролей у кіно. Найвідоміші фільми за його участю: «Вогнем та мечем», «Сафо», «Тарас Бульба», «Молитва за гетьмана Мазепу», «Платон Ангел».

Богдан Бенюк

Відомі київські актори театру та кіно: пригадуємо разом з сайтом "Мій Київ"

Богдан Бенюк (26 травня 1957) – знаменитий український актор кіно та театру, Народний артист України, телеведучий. Також Богдан є народним депутатом України. Богдан закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва імені Карпенка-Карого. З 1978 року працює у київському Театрі юного глядача, з 1980 року – у Національному академічному театрі імені Івана Франка. Спільно з Мирославом Гришиним та Анатолієм Хостікоєвим став засновником Театральної компанії «Бенюк та Хостікоєв».

Зіграв у більш ніж 60 фільмах, найвідоміші з яких: “Чорна Рада”, “Москаль-чарівник”, “Кому вгору, кому вниз”, “Ати-бати, йшли солдати”, “Як молоді ми були”, “Дорога в пекло”, “Солдат-Чародій”, “Ліквідація”, “Ми з джазу 2”, “Таємний щоденник Симона Петлюри”.

Ада Роговцева

Відомі київські актори театру та кіно: пригадуємо разом з сайтом "Мій Київ"

Ада Роговцева народилася 16 липня 1937 р. стала заслуженою артисткою СРСР, заслуженою артисткою СРСР, героєм України. 1959 року закінчила Київський інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого. З цього року починає грати в Київському російському драматичному театрі імені Лесі Українки. Працює у Київському академічному театрі драми та комедії на лівому березі Дніпра, а також грає у багатьох спектаклях Романа Віктюка.

Усього Ада Роговцева зіграла у близько 60 спектаклях, серед яких: “Будьте як удома”, “Машенька”, “На дні”, “Безприданниця”, “Вишневий сад”. У фільмографії актриси понад 100 фільмів, серед яких: «Чотири аркуші фанери», «Дев’ять життів Нестора Махна», «Тарас Бульба», “Мамочка моя”, “Кармелюк”, “Мій генерал”, “Київські зустрічі”, “Адмірал” , “Овід”, “Шельменко-денщик”.

Ольга Сумська

Відомі київські актори театру та кіно: пригадуємо разом з сайтом "Мій Київ"

Ольга Сумська (дата народження 22 серпня 1966 р.) — одна з найпопулярніших та найуспішніших українських актрис, народна артистка України. У 1987 році Ольга Сумська закінчила КДІТМ імені І. К. Карпенка-Карого. 1988 року починає працювати в Національному академічному театрі російської драми імені Лесі Українки, де грає у виставах «Ревізор», «Самовбивця», «Сон у літню ніч» та інших.

Славу та популярність Ользі Сумській принесла роль Роксолани в українському серіалі «Роксолана». Загалом актриса знялася у близько 65 фільмах, серед яких: «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Принцеса на бобах», «Я — лялька снайпер», «Зоряні канікули», «Абонент тимчасово недоступний», «Куплю друга», «Нітки долі», «Тіні забутих предків». “Партитура на могильному камені”, “Таємниця Маестро”, “Повернення блудного батька”. Остання робота, яка нещодавно вийшла на екрани — серіал «Кріпосна».

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі