Як вибрати велосипед б/у

11 лютого 2023, 01:08
Як вибрати велосипед б/у

Чому важливо знати, як вибрати велосипед б/у

На ринку вживаних велосипедів можна купити транспортний засіб як в ідеальному стані, так і відверто іржаву «колісницю», яка ледве їде. Зрозуміло, що діапазон велосипедів, що вибираються, безпосередньо залежить від бюджету, але навіть за найменші гроші можна купити хороший велосипед б/в і пристойно на цьому заощадити.

В нашій сьогоднішній статті ми розповімо, як вибрати велосипед б/у, а також на що звернути увагу при виборі та про деякі «підводні камені».

Як вибрати велосипед б/у

Як вибрати велосипед б/у

Щоб вибрати якісний велосипед б/у, бажано звертати увагу на наступні моменти:

  • Ціна. Це перше, на що варто звертати увагу під час перегляду пропозицій. Ціна, сильно нижча за ринкову для такого велосипеда, – привід насторожитися. Щоб не їздити даремно, можливо навіть за неіснуючим велосипедом, варто ще до зустрічі попросити додаткові фото та відео, а також бажано перевірити велосипед на предмет викрадення.
  • Документи чи чек. Вкрай бажаний «папірець», який має кожен велосипед після покупки. Якщо таких документів немає, але це буває часто, то бажано попросити власника підтвердити володіння велосипеда іншим чином. Старі фотографії велосипеда на телефоні чи в соціальних мережах цілком доведуть, що велосипед продає саме його власник.
  • Наявність недоліків. Має сенс ще до огляду велосипеда б/у заздалегідь запитати у продавця про його недоліки чи поломки, а також попросити їх фото. Так буде легше оцінити можливі подальші вкладення в ремонт і швидше прийняти рішення про купівлю вже на місці.
  • Огляд рами. Наявність подряпин та потертостей на рамі – це нормально, якщо беушний. Зовсім інше ж – наявність сколів, вм’ятин чи ознак тріщин. Від покупки такого велосипеда б/у варто відмовитись, хоч і зустрічаються такі досить рідко. Якщо із вм’ятинами та сколами велосипед при гарній знижці від продавця змиритися ще можна, то тріснуті рами краще не купувати.
  • Вилка та амортизатор. Тут варто перевірити працездатність всіх регулювань. Важливий і зовнішній огляд, вилка або амортизатор не повинні мати ознак корозії або змін кольору.
  • Люфти в деталях. Добре налаштований велосипед не повинен мати люфту в деталях. Люфт у велосипеді – це вільний хід однієї деталі щодо іншої деталі. Невеликий люфт коліс – це допустимо, а ось люфта в педальному, рульовому та інших вузлах варто побоюватися і ставитись з обережністю до покупки такого велосипеда б/у. У таких випадках є вірогідність, що проблема не вирішиться простим налаштуванням або регулюванням.
  • Колеса. Насамперед варто візуально оглянути обода коліс, при огляді збоку вони повинні мати ідеальну форму кола, а на самому ободі не повинно бути вм’ятин. Потім треба крутнути обидва колеса і подивитися їхню рівність. При цьому незначна нерівність коліс допустима. Варто поглянути і на стан шин велосипеда, по них можна легко визначити, як доглядав господар за своїм двоколісним товаришем.
  • Гальма. Один з найважливіших вузлів велосипеда, завдяки якому забезпечується безпека. Якщо це гальма типу V-Brake або механічні дискові, то варто звернути увагу лише на якість гальмування і те, що колодки не труть об диск при обертанні колеса.
  • Трансмісія. В трансмісії зверніть увагу не тільки на її якість та точність перемикання, а й на зношеність. Зношування трансмісії можна визначити по зношуванню ланцюга, Також варто звернути увагу на зовнішній стан зірочок велосипеда. Форма більшості зубів на зірці має бути не гострою, а у формі півкола.

Пам’ятайте, що купівля велосипеда б/у без знань – це завжди лотерея. Саме тому перед покупкою краще дізнатися якнайбільше про велосипеди та особливості їх експлуатації.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі