Як захистити електропостачання будинку

24 січня 2023, 15:39

Відключення електроенергії, а також її перебої – як раптовий стрибок вище допустимого значення, так і різке падіння, можуть створити суттєву загрозу електронним пристроям зі складною конструкцією. Перебої напруги загрожують комп’ютерам, ігровим приставкам, маршрутизаторам, а також пристроям домашньої автоматизації, зокрема: автоматичним воротам, системам сигналізації та сонячним системам. Як убезпечити своє обладнання від пошкоджень? Ось кілька перевірених способів.

Як захистити електропостачання будинку

Базовий захист

Електронне обладнання можна легко захистити від раптових стрибків напруги за допомогою спеціальних подовжувачів – так званих мережевих фільтрів. Їх виробники дбають про те, щоб моделі були оснащені додатковими функціями, які полегшують повсякденне використання, включаючи фільтрацію, що захищає підключені пристрої від перенапруги.

Аварійне живлення

Як неважко здогадатися, бувають випадки, які однозначно перевищують можливості захисту подовжувачів, наприклад тривалі або короткочасні збої електроенергії. Порівняно зі стрибками напруги такі збої можуть завдати набагато більшої шкоди користувачам, ніж самому апаратному забезпеченню – можна втратити особисті дані, навіть якщо сам комп’ютер не сильно постраждає. В таких ситуаціях допоможуть джерела безперебійного живлення (так звані ДБЖ), які можно використовувати як для захисту від стрибків напруги, так і для заживлення пристроїв на певний час. Коли подача електрики припиняється ДБЖ надають кілька хвилин, необхідних для безпечного вимкнення приладу. В залежності від функціоналу та потужності формується ціна безперебійника, тож підбирати його потрібно з урахуванням відповідних характеристик тих пристроїв, які він має живити.

Спеціальні рішення для домашньої автоматизації

Іноді для домовласників пріоритетним є захист інших побутових приладів, безперебійна робота яких набагато важливіша, ніж у випадку з роутером або консоллю. Наприклад, для користувачів печей опалення відсутність електрики означає припинення роботи контролерів – що може призвести до перегріву установки і, як наслідок, вивести з ладу пристрій або навіть задати певної шкоди здоров’ю власника. Крім того, раптові перепади напруги можуть бути шкідливими для систем домашньої автоматизації, тобто елементів «розумного дому». На ринку представлені спеціалізовані ДБЖ, що орієнтовані саме на захист печей, сонячних систем, камінів з водяною сорочкою та іншої «інтелектуальної» побутової техніки.

Великі аварійні джерела живлення

У промисловості, офісах та лікарнях використовуються більші (за розміром і потужністю) ДБЖ, що призначені не для захисту окремих приладів, а для централізації енергетичної безпеки на усьому об’єкті. Якщо вам потрібно захистити живлення багатьох пристроїв, краще мати один великий ДБЖ, ніж кілька маленьких. Це дозволяє скоротити експлуатаційні витрати та забезпечує кращий контроль над усією мережею, зокрема завдяки програмному забезпеченню моніторингу та керуванню. 

Придбання та встановлення потужних блоків живлення – це, зазвичай, складне технологічно та коштовне рішення. Але якщо вам потрібна ефективна та централізована систему безпеки електропостачання, то варто замислитися про такий крок. Вибір та встановлення краще довірити професійному сервісу або безпосередньо виробнику такого обладнання.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі