Аутотрансплантація зубів

06 октября 2021, 22:41
Аутотрансплантація зубів

Що таке трансплантація зубів

Під таким поняттям, як аутотрансплантація зубів мають на увазі стоматологічну процедуру, під час якої зуби переносять з попереднього місця на нове. Таким чином, заповнюють значимий дефект з візуальної та функціональної точки зору. Зазвичай трансплантують зуби мудрості та надкомплектні зуби.

Якщо говорити про сучасну стоматологічну практику, то тут аутотрансплантація, детальніше про яку можна дізнатися на сайті https://onutchak.com.ua/trnspl, користується неабиякою популярністю, оскільки в порівнянні з іншими методами відновлення зубів вона має безліч переваг.

При цьому, далеко не всі зуби можна поставити на нове місце. Якщо ви хочете, щоб зуби на новому місці прижилися по максимуму, варто виконати певні вимоги.

Необхідні вимоги, щоб аутотрансплантація зубів була успішна:

  • Зуб, який хочуть перемістити, повинен бути повністю здоровим. Це стосується не просто коронки, а й самого кореня.
  • У зуба, який збираються трансплантувати, має бути стільки ж коренів, а також він повинен мати ту ж форму, що і віддалений.
  • Коронка повинна відповідати по анатомічним характеристикам. Якщо зуб буде занадто великим, тоді він може не поміститися на місце трансплантації. Якщо встановити зуб, у якого розміри значно менше необхідних, то залишаться між зубами проміжки, які виглядають досить непривабливо;
  • Якщо зуб не видалили, а він просто не виріс, тоді може бути відновлення за допомогою пересадки органу, який міг би тут вирости. Тобто, на зони з боків не пересаджують фронтальні зуби.

Як проводиться аутотрансплантація зубів

Кожна операція має свої особливості і певні етапи. Тут все залежить від вихідних умовта клінічної картини. Наприклад, зуби можуть пересаджувати в свіжі лунки або в ті лунки, які готувалися хірургічним методом.

Аутотрансплантація зубів

Якщо говорити про загальний алгоритм, аутотрансплантація зубів розділяється на наступні етапи:

  1. Лікар проводить діагностику ротової порожнини, а також підбирає зуб, який можна буде пересадити на нове місце.
  2. Ротову порожнину готують до майбутньої операції. Тобто, може здійснюватися санація порожнини, чистка за допомогою апарату.
  3. Готується безпосередньо лунка, куди буде встановлений трансплантат. Для цього видаляється проблемний зуб або формується нова лунка хірургічним методом. Останній варіант проводиться в ситуаціях, коли вже давно зуб видалили або він там просто не виріс. Коли проблемний зуб прибирають повністю, то процедура проводиться дуже ретельно, адже альвеолярні тканини повинні залишитися цілими і неушкодженими.
  4. Видаляється трансплантат – роблять це дуже акуратно і особливо увагу приділяють кореню та його якості. На цьому етапі також пересаджують зуби в ту лунку, яка була підготовлена заздалегідь.
  5. Проводиться шинування зуба. Його фіксують в нерухомому стані, щоб забезпечити остеоінтеграцію тканин високої якості.
Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.