Назвали 5 небезпечних ліків, які є у кожній аптечці

27 декабря 2021, 12:42
Назвали 5 небезпечних ліків, які є у кожній аптечці

Небезпечні ліки з аптечки: міф чи реальність?

В нашій сьогоднішній статті ми поговоримо про ліки, які, на перший погляд, корисні, але в довгостроковій перспективі можуть навіть нашкодити організму людини.

Майже у кожного в сумці або шафці робочого столу є набір з чогось на кшталт парацетамолу, анальгіну, «від тиску», «від голови», детальніше про які розповідає ось цей сайт. Тим часом постійне придушення болю може лише погіршити стан. Разом із лікарями ми розібрали поширені причини дискомфорту та поговорили про те, чому багато хто з нас даремно приймає таблетки, які їм не призначали.

5 небезпечних ліків з аптечки

Пігулки від печії

Почуття печії за грудною клітиною знайоме якщо не кожному, то багатьом із нас. Неприємне відчуття може бути викликане шкідливою їжею, тому антациди (так називаються препарати від печії) люблять рекламувати кадрами з ресторанів. А ось що й рекламовані препарати не можна приймати постійно – мало кому відомо.

У всіх нас бувають порушення в дієті. Поїхали ви на шашлики, вживали алкоголь – з'явилася печія. Не буде нічого поганого, якщо ви приймете антацид. Але їх не можна сприймати постійно. Крім того, що антациди не лікують реальне захворювання, вони можуть призвести і до серйозних ускладнень, які не пов'язані навіть зі шлунково-кишковим трактом.

Є думка, що ці препарати активно рекламуються тому, що лікарі їх призначають дуже рідко, адже вже багато років є більш ефективні засоби. Для лікування печії пацієнтам призначають рецептурні препарати, наприклад, Омез, що пригнічують продукцію соляної кислоти та впливають на причину, а не знімають симптоми. Якщо це буде Омез інструкція з його використання досить лаконічна та зрозуміла, щоб розібратися в ній.

Знеболювальні препарати

Назвали 5 небезпечних ліків, які є у кожній аптечці

Більшість знеболювальних препаратів мають масу протипоказань. Наприклад, парацетамол, який входить до складу багатьох комбінованих препаратів, дуже небезпечний для печінки, а ібупрофен може спричинити ураження нирок та проблеми зі шлунком.

Усі нестероїдні протизапальні препарати, а ібупрофен до них належить, впливають на слизову оболонку шлунка. Група ризику тут – пацієнти з хронічним болем, які регулярно приймають знеболювальні препарати, замість того, щоб лікувати причину болю. У результаті, наслідки можуть бути аж до шлунково-кишкових кровотеч.

Звичайно, у безрецептурних препаратах дози маленькі, але ж і прийняти їхня людина може більше, ніж можна. Окремо треба сказати про ліки, в які входить анальгін, крім однойменних таблеток, є комбіновані препарати з цією речовиною. Анальгін – препарат дуже небезпечний. У США метамізол (міжнародна назва анальгіну) заборонено з 1977 року. Він може викликати агранулоцитоз (зниження кількості гранулоцитів у крові), при цьому стані різко знижується протиінфекційний захист.

Пігулки від тиску

Тут взагалі все складно. Почати слід з того, що тиск потрібно не збивати та утримувати. Основну роль медики відводять базисній терапії, завдання якої не знизити тиск, а не дати йому підскочити. Цю терапію потрібно приймати щодня, люди на ній роками та десятиліттями почуваються добре – якщо вона правильно підібрана.

Екстрене зниження тиску допустиме лише у невідкладних ситуаціях. Прийом препаратів «на вимогу» – це катастрофа. Ці пацієнти мають максимальний ризик інсульту. Краще взагалі не лікувати, ніж так «підвищилося – я знизив». Чим вище коливання тиску, тим вищий ризик інсульту.

Таке «лікування» на регулярній основі може бути навіть гірше, ніж його повна відсутність. Екстрено знижувати тиск можна рідко, і то в якості самодопомоги до приїзду «швидкої».

Небезпечний аспірін

Ацетилсаліцилову кислоту в малих дозах зараз рекламують усюди – нібито вона зміцнює серце. Насправді лікарі призначають її лише тим, хто переніс інфаркт чи інсульт. Дуже небезпечно приймати аспірин при неконтрольованій гіпертензії: це у вісім разів збільшує ризики геморагічних інсультів (коли рветься стінка артерії, що забезпечує кров'ю ту чи іншу ділянку мозку.

Вітаміни

Вітаміни, до речі, теж не такі прості, як здаються. Полівітамінами, які містять невеликі дози, ви собі навряд чи нашкодите. А ось лікувальними препаратами без призначення лікаря користуватися не треба – ті ж вітаміни групи B можуть спричинити найсильнішу алергічну реакцію. Краще якнайбільше вітамінів отримувати з їжі.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.