Вирощування печериць в домашніх умовах

24 марта 2017, 00:54

вирощування печерицьВирощування печериць

Такі гриби, як печериці не потребують багатьох витрат через те, що вони достатньо невибагливі та не капризні у процесі вирощування. Їх з легкістю можна виростити вдома або на присадибній ділянці за достатньо короткий термін.

Для вирощування печериць домашніх умовах їм обов’язково потрібна прохолода, а також підвищена вологість повітря у приміщенні, де будуть рости гриби. При цьому найважливішим фактором і рушійною силою в гарній урожайності печериць є не стільки умови, скільки підготовка основи, тобто субстрату, у якому надалі будуть рости гриби.

Правильний субстрат вирощування печериць в домашніх умовах повинен містити наступні речовини:

  1. Пшенична або житня солома.
  2. Кінський перегній.
  3. Крейду.
  4. Гіпс.

Особливості вирощування печериць в домашніх умовах

Набір для вирощування печериць

Матеріал для посадки у субстрат повинен бути високоякіснім. Грибниця, тобто міцелій майбутнього гриба, повинен бути чистим і не містити різних шкідливих речовин. В іншому випадку це призведе до загибелі усього майбутнього урожаю. Враховуючи зазначене вище, набір для вирощування печериць повинен бути створений тільки за лабораторних умов, тільки у такому стерильному середовищі основу майбутнього гриба можна знезаразити.

Як висаджувати печериці

Процес вирощування печериць завжди пов’язаний з тим, що у приміщенні, де вони знаходяться, присутній неприємний запах, тому садити такі гриби краще у підвальному приміщенні або спеціальній теплиці. Коли субстрат готовий і є грибниця, тоді матеріал висаджується на глибину не більше 5 см у різному порядку.

Вирощування печериць в домашніх умовах можна проводити як у мішку, так і в поліетиленовому пакеті. Після того, як матеріал висаджений, їх потрібно герметично накрити папером, який потребує систематичного зрошення водою для створення підвищеної вологості. Після короткого проміжку часу вся поверхня засипається ґрунтом.

Збирання врожаю печериць в домашніх умовах

Для збору урожаю печериць при вирощуванні в домашніх умовах має пройти 3 місяці. При цьому збирати гриби потрібно до того, як плівка між шапочкою і ніжкою ще не прорвалася.

Якщо на печериці є будь-яке потемніння, тоді його не можна вживати в їжу. Такий зіпсований гриб може призвести до отруєння. Печериця не виривається з ґрунту, в якому росте, а ніжно викручується, що запобігає передчасному псуванню продукту.

Період урожайності грибів складає 14 тижнів, за цей час вони можуть плодоносити до семи разів.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.