Вокальні мікрофони

17 июля 2013, 16:14

Вокальні мікрофони – це звукоакустичні пристрої, що перетворюють звукові коливання на акустичні. Основне завдання мікрофона – якісно й повно передавати звуки на велику відстань.

Мікрофон було винайдено ще у кінці ХІХ століття, а з тридцятих років ХХ століття перші вокальні мікрофони різних видів упевнено ввійшли в життя. У різних куточках планети у цей час винаходять різні типи цих акустичних пристроїв.

Вокальні мікрофони – це основний робочий інструмент виконавця-вокаліста. Від якості вокальні мікрофони немало залежить сценічний успіх вокаліста, адже найповніше передати всі відтінки звучання дуже важливо. Тому, зазвичай, усі співаки дуже прискіпливо вибирають мікрофон. Але не лише на сцені можна застосовувати цей пристрій. Він незамінний для діджеїв, звукорежисерів та тих, хто тільки починає свій шлях у вокальному мистецтві й пише, наприклад, власні пісні.

Щоб правильно вибрати, потрібно врахувати основні технічні характеристики цих пристроїв. Існують наступні види вокальних мікрофонів:

  • динамічні
  • конденсаторні.

В основі динамічного мікрофона лежить мембрана, яка з’єднується з котушкою індуктивності. Динамічні мікрофони мають невеликі розміри, вони досить міцні, тому основною перевагою таких мікрофонів є можливість їх використання за межами студій.

Динамічні можна рекомендувати співакам з сильним голосом оперного типу. А от до відтінків звучання такі мікрофони не дуже чутливі. Проте динамічні мікрофони дуже надійні, недорогі й служитимуть довго.

Конденсаторні мають в своїй основі конденсатор, обкладки якого й передають звукові коливання. Такі мікрофони мають рівномірну амплітудно-частотну характеристику, завдяки цьому вони краще передають звук, забезпечуючи об’ємне, повне звучання. Конденсаторні мікрофони мають дуже широке застосування: їх використовують у студіях звукозапису, на телебаченні та радіо. І хоч вони досить чутливі до атмосферних впливів та пошкоджень чи ударів, конденсаторні мікрофони широко застосовуються у студійних приміщеннях. Цей тип мікрофона потребує постійного зовнішнього живлення. Конденсаторні вокальні мікрофони дорожчі динамічних.

Електретний – це різновид конденсаторного. Його суттєвою перевагою є використання без джерел енергії, живлення потрібно лише підсилювача.

Конденсаторні мають надчутливість до всіх відтінків звучання. Вони здатні передати тонку звукову палітру, але разом з тим їх надвисока звукова чутливість розповсюджується й на різноманітні сторонні звуки та шуми.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.