Як вибрати перфоратор: особливості та характеристики

22 июня 2013, 22:25

У будь-якого господаря, підготовлюваного до будівництва або ремонту, може виникнути необхідність покупки перфоратора, а разом з нею і питання: який і як правильно вибрати?

Види за типом приводу:

Електричний перфоратор.

Акумуляторний перфоратор, особливо зручний для фасадних і їм подібних робіт.

Пневматичний перфоратор. Призначений для робіт в небезпечних умовах (при можливому ураженні струмом, небезпеки вибуху і т.п.)Є ще й бензинові моделі, призначені для ведення дорожніх і їм подібних робіт, однак сьогодні їх вже майже витіснили акумуляторні.

Класифікація: побутової перфоратор і професійний

За призначенням ці інструменти поділяються на побутові (аматорські) і професійні. До першої категорії зазвичай відносять легкі за вагою, а до другої — середні і важкі. Належність до класів впливає і на компонування приладу, а також визначає його можливості і завдання, в даному випадку критерієм є вага:

Легкий клас — до 4 кг. Потужність 400-700 Вт, енергія удару — 1,5-3 Дж. З його допомогою можна робити отвори невеликого діаметру в бетоні. Характеризуються високим числом оборотом і великою кількістю ударів невеликої сили. Згідно зі статистикою, 80% споживачів-непрофесіоналів можуть купити перфоратор для дому цього класу.

Середній клас — 5-8 кг. Потужність 800-1200 Вт, енергія удару — до 8 Дж. Застосовується для роботи не тільки з твердими матеріалами, але і з армованими конструкціями.

Важкий клас — більше 8 кг. Потужність — 1200-1500 Вт, енергія удару — до 20 Дж. Здатні робити отвори діаметром 40-50 мм (суцільним буром) і 120 мм (порожнистими коронками) в твердих породах каменю.

Технічні характеристики перфоратора

Потужність двигуна коливається в межах 250-1500 Вт

Сила удару перфоратора — найважливіший показник, який витрачається на нагрів деталей ударного механізму і руйнування матеріалу. Якщо говорити про електропневматичних моделях, то вона дорівнює силі, властивою тарану. Частина енергії повертається йому (тарану), повідомляючи рух відскоку від бойка. Електропневматичні мають силу удару 1,5-20 Дж, акумуляторні — іноді менше 1 Дж.

Діаметр «свердління» важливий не менше. Цей показник залежить від конкретної моделі і залежно від використовуваної насадки і оброблюваного матеріалу має різні значення, вимірювальна техніка допоможе визначитись з цим. У бетонних стінах можна прорубати отвори від 4 мм до 1600 (останнє значення вказано для коронки). Наприклад, для перфораторів потужністю 600-800 Вт, діаметр свердління в бетоні становить 60-65 для коронки, 22-26 для бура, в сталі — 13 мм.

Швидкість обертання патрона. Цей коефіцієнт у всіх інструментів відносно невеликий, 1000 об / хвилину перевищує тільки у легких моделей, доходячи до 300 і навіть 100 об / хв у важких. При цьому діапазон регулювання, як правило, необмежений, тобто від нуля і до максимального значення конкретної моделі.

Частота ударів. Залежно від класу приладу: як правило, у важких — 1000-2000 ударів / хвилину, у легенях — 4000-5000 уд. / Хв.

Вага. Залежно від потужності коливається від 2 до 12 кг.

Комплектація

Базова комплектація пристрою може значно відрізнятися, тому професіонали рекомендують не економити і заплатити трохи дорожче спочатку, ніж потім окремо доплачувати за аксесуари та запчастини.

Корисні аксесуари:

Набір бурів. Якщо для домашніх справ зазвичай вистачає заводській комплектації, то для щоденної або частої роботи перфоратором немає, тому доцільно заздалегідь про це подбати.

Патрон-перехідник. Використовується для установки звичайних свердел, що дає можливість використовувати інструмент як звичайного дриля.

Запасні щітки для електричного двигуна. Купувати ці щітки окремо виходить дорожче, тому вигідніше поцікавитися про їх наявність заздалегідь, тим більше при професійній діяльності їх міняти доведеться часто.

Важливі функції

Також при покупці фахівці рекомендують звернути увагу на наявність таких функцій:

Регулювання швидкості обертання, в тому числі обмежувач максимальної швидкості.

Стопор вимикача — кнопка перфоратора, яка дозволяє застопорити вимикач. Таким чином полегшується процес буріння (особливо, якщо це твердий матеріал), так як не потрібно натискати кнопку пальцем.

Відключення ударної функції. Цей параметр дозволяє використовувати перфоратор як дриля.

Полегшити процес роботи і зробити її більш продуктивною допоможуть зручні пристосування, якими багато виробників доповнюють прилади. Наприклад: лазерний рівень, вбудований в ручку, замінює розмітку; вбудований пристрій відсмоктування пилу прибере утворюється під час свердління пил; отградуірованная лінійка для обмеження глибини свердління зупинить роботу в потрібний момент і т.д.

Всі ці параметри фахівці рекомендують враховувати при виборі ручного електроінструменту, а щоб ще легше було визначитися, в наступній статті ми зробимо огляд найбільш популярних марок. Купити перфоратор в Києві пропонує наш інтернет магазин — серед широкого асортименту кожен знайде те, що потрібно.

Поделиться:
Присоединяйтесь к нам:

Похожие статьи

Все статьи

Популярные статьи

Все статьи

Комментарии

Чтобы добавить комментарий, войдите или зарегистрируйтесь.