Система подавлення шуму в автомобільних шинах

05 вересня 2023, 14:31

Оскільки ринку виходить дедалі більше практично безшумних електромобілів, а власники машин скаржаться на сторонні шуми, автовиробники шукають нові методи зниження рівня внутрішнього шуму. Одним із джерел шуму в салоні автомобіля є шини, тому деякі бренди вирішили цю проблему, впровадивши звукопоглинаючу піну у внутрішню частину гуми, для боротьби з шумом у порожнині.

Система подавлення шуму в автомобільних шинах

Що таке шумопонижуючі шини?

Шумознижувальні шини – це спеціально розроблені автошини, покликані зменшити шум і вібрації, що створюються при контакті протектора з дорожнім полотном. У каркасі колеса можуть бути використані спеціальні конструктивні та матеріальні рішення: додаткові шари пінопласту або губки, спеціальний протектор та гумові суміші. В основі лежить принцип зниження вібрації повітря усередині, що допомагає зменшити резонанс. Автошини забезпечують більш комфортне керування, за рахунок зниження рівня шуму в салоні автомобіля, можуть сприяти поліпшенню загальної якості пересування, особливо в умовах міської інфраструктури та на магістралях.

Система подавлення шуму в автомобільних шинах

У кожного виробника коліс є власні маркетингові терміни і вимоги до зниження шуму, але по суті всі вони працюють однаково. Після виготовлення автошини, до внутрішнього покриття приклеюється товстий шар пінопласту: єдиний цілий або у вигляді декількох коротких секцій.

Через безліч технологій не всі інтернет магазині позначають ту чи іншу технологію, тому при наступному підборі нового комплекту, не полінуйтеся зателефонувати та дізнатися все у телефонному режимі. Яскравий приклад на сторінці підбору зімової гуми https://autoshini.com/winter-tyres.

Оскільки етап обклеювання відбувається після виробництва, в іншому, шини ідентичні своїм нешумопоглинаючим аналогам. Так роблять усі бренди: Michelin, Continental, Bridgestone, Hankook та інші.

З тієї ж причини ідентифікаційний номер шумопоглинаючі шини може збігатися зі стандартним номером звичайної гуми. Щоб полегшити ідентифікацію, не знімаючи їх із диска, виробники часто вказують назву своєї технології на боковині шини.

Виробники шумоподавлюючих шин та назви технологій

Система подавлення шуму в автомобільних шинах

Для досягнення найбільш ефективних результатів слід використовувати 4 шумопоглинаючі автошини. Якщо автомобіль спочатку був укомплектований такими колесами, то при переході на шини без шумопоглинання, ви, напевно, помітите погіршення звукового комфорту в салоні.

У міру того, як технологія шумопониження продовжує поширюватися, ми бачимо безліч варіацій стилю, ширини, кольору, безперервності та навіть розміщення піни. Хоча ця невідповідність може здатися випадковою, вона зроблена навмисно: кожен виробник визначає ідеальний розмір, стиль та розташування пінопласту для кожного застосування.

Поділитися:
Приєднуйтеся до нас:

Схожі статті

Всі статті

Популярні статті

Всі статті

Коментарі